7. listopadu 2014

Loom Band Gumičky - Kat Robertsová

Název: Loom Band Gumičky
Autorka: Kat Robertsová
Rok vydání v ČR: 2014
Vydavatelství: Metafora
Originální název: Loom Band It
Série: -
Počet stran: 128
Hodnocení na goodreads.com: 4 při 2 hodnocení
Hodnocení na databazeknih.cz: žádné hodnocení
Web autorky: -
Web knížky: -
Odkaz na goodreadshttps://www.goodreads.com/book/show/23200540-loom-band-it-ebook-sampler?from_search=true
Odkaz na databazeknih: http://www.databazeknih.cz/knihy/loom-band-gumicky-208722 
Anotace:
SVĚTOVÝ HIT!
Loom band flowers and butterflies - click for tutorial #loombands #rainbowloom
Zdroj: Pinterest.com
60 originálních ozdob tkaných z barevných gumiček

Chcete se skvěle pobavit a ještě získat originální a svěží doplňky a ozdoby?

Pak se rozhodně pusťte do tkaní z gumiček. Dál budete potřebovat už jen maličký tkací stávek a háček. Práce je snadná a neuvěřitelně rychle přibývá, takže ve chvilce budete mít spoustu pestrobarevných náramků, prstýnků, náhrdelníků...

„Gumičkování" rychle získává velikou popularitu, tak neváhejte a připojte se. V téhle knížce najdete hned šedesát úžasných modelů, s detailními rozkresy, návody a názornými fotografiemi.

Jen co ale zábavným gumičkám propadnete, začnete tvořit podle vlastní fantazie a žádné instrukce už nebudete potřebovat. Pozvěte třeba i kamarády a rozjeďte veselou barevnou dílnu.

Ukázka zahraničních obálky:
Loom Band It ebook sampler
Autorka:  
?

Moje hodnoceníMůj nejpovedenější
Kdo by neznal gumičkování? Tenhle hit (nebo spíše mánie?) se šíří napříč celý světem, v každém druhém obchodě najdete sadu gumiček s háčkem. Já jsem se tomuto hitu dlouho vyhýbala a na rovinu vám říkám, že se mi víc líbí quilling než tyhle gumičkové náramky. Ale nedávno přišel brácha domů velkou hrstí gumiček s tím, že to dělali ve výtvarce a že je ho to docela baví. (Přiznávám se, zkusila jsem to) A ejhle, náhoda je fakt divná věc - druhý den mi přišel email od Metafory se seznamem recenzních výtisků, mezi nimi byla taky knížka s nepřehlédnutelnou obálkou Loom Band Gumičky. 

Tak jsem si řekla, že to zkusím. Jediný problém spočíval v tom, že jsem si nepřečetla anotaci. Když knížka dorazila, orosil mě pot při zjištění, že na tyhle návody musíte mít stávek. Jak chcete dělat recenzi na knihu o rukodělné práci, když nemáte potřebné pomůcky? Začala jsem panikařit a psát na všechny strany, dožadujíc se stávku (protože stál něco okolo 200-500,-Kč). Naštěstí mě jedna kamarádka uklidnila, že stávek mi půjčí a že mi klidně ukáže, jak se co gumičkuje.

Všechny výrobky pohromadě
O jednom víkendu jsem tedy sedla na autobus a dojela za ní. Následovala krátká instruktáž o tom, co jsou Loom Band a co všechno se z nich dá udělat. A to nejlepší nakonec - společné gumičkování. Musím přiznat, že v tomto ohledu je kámoška fakt třída, protože jela jako drak. Mně se nejvíc líbil náramek s názvem rybí ocas, kterého jsem ugumičkovala asi tři kusy. Knížka je úžasná - spousta barevných obrázků a fotky krok po kroku, čehož si cením, protože většinou se podle návodu zamotám a nevím, jak ven. (V terminologii se nevyznám...) Kamarádce se knížka tak líbila, že si ji půjčila (a dosud nevrátila =D ).


Hodnocení:
Tato knížka o gumičkování je plná krásných obrázků a skvěle napsaných návodů, jak vyrobit náramky/zvířata/doplňky z gumiček. Jedinou nevýhodou je, že téměř všechny výrobky musíte dělat na stávku.
4,5/5

Za poskytnutí recenzního mnohokrát děkuji nakladatelství Metafora
Více informací naleznete zde.Prosím, nekopírujte obrázky bez uvedení autora. Jedná se o mé (autorské) dílo....

9 komentářů:

 1. O téhle knížce jsem uvažovala, ale potom jsem si to rozmyslela.
  Tvoje recenze je jako vždy úžasná :))
  Asi tu knížku nakonec koupím sestřenici k vánocům :)

  OdpovědětVymazat
 2. Vlastním stav takže by mi to nejspíš nedělalo problém ale většinu navrhů si hledám pře internet. Každopádně mě překvapilo že už u nás existují i knížky. To jsem netušila.

  OdpovědětVymazat
 3. I já se tomuhle dost dlouho vyhýbala, až mě to naučila kamarádka z Polska, u které jsem bydlela. A je to fakt super!

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělá recenze :)Tuhle knížku chci určitě koupit sestře k Vánocům, snad bude těm návodům rozumět :)

  OdpovědětVymazat
 5. Já jsem do tohodle byla v létě zblázněná, nějaké gumičky mám ještě doma, ale jen tu leží. Není to špatné, ale mě už to přestalo bavit.
  Pěkná rc:)

  OdpovědětVymazat
 6. Z gumiček už pletu málokdy, já to začala plést už někdy na přelomu května/června, než se z toho stal hit :-D Návody si ale hledám na internetu:)

  OdpovědětVymazat
 7. Nechcu s tím začínat, ale tvoje recenze nalákat teda umí. :D

  OdpovědětVymazat
 8. V životě jsem z těch gumiček nic udělat nezkusila. Ale ta knížka vypadá vážně dobře, tak že by...? :D
  Ten náramek se ti povedl! :3

  OdpovědětVymazat

Budu ráda za každý váš komentář. :-)