16. července 2014

Hon - Andrew Fukuda

Hon (Hon, #1)Název: Hon
Autor: Andrew Fukuda
Rok vydání v ČR: 2014
Vydavatelství: Fragment
Originální název: The Hunt
Série: Hon
Počet stran: 300
Hodnocení na goodreads.com: 3,72 hvězdiček při 6 861 hodnocení
Hodnocení na databazeknih.cz: 81% při 27 hodnocení
Web knížky: ?Anotace:
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?
Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně – nezamilovat se do jedné z nich.
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír. Je člověk
Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější.


Ukázka zahraničních obálek:
La Caza (The Hunt, #1) (Španělsko) Traqué (The Hunt, #1) (Francie)
Die Jäger der Nacht (The Hunt, #1) (Německo)The Hunt (The Hunt, #1) (Anglie)
The Hunt (Itálie)  La Caza (The Hunt, #1) (Španělsko, paperback) Το κυνήγι (Το κυνήγι, #1)(Řecko) Ловът (Ловът, #1)(Bulharsko) Polowanie (Polowanie, #1)(Polsko) A Caçada (The Hunt, #1)(Portugalsko) The Hunt (The Hunt, #1) (Originální) The Hunt (Originální)


Autor:
Narodil se v Manhattnu a byl vychován v Hong Kongu. Poté co získal bakalářský titul z historie na Cornellově univerzitě, Fukada začal pracovat v Manhattonském "čínském městečku" spolu s dalšími imigranty. Tato zkušenost vedla k napsání Crossing, jeho debutu který byl vybrán ALA Booklist jako Top 10 First Novel a Top 10 Crime Novel v roce 2010. Jeho druhá kniha Hon, první kniha v nové sérii, byla koupena St. Martin's Press a vydaná v květnu 2012. Předtím než se Fukada stal autorem na plný úvazek, byl sedm let prokurátorem. Momentálně se svojí rodinou žije na Long Islandu.
(zdroj: databazeknih.cz) 
Moje hodnocení
Děj:
Vampire :3
Vítejte ve společnosti ovládané upíry, kteří si říkají lidé. Neupířům říkají župani. Pro velmi chutné glupanní maso by upíři udělali cokoliv. Bohužel kvůli své touze po glupanním mase vyhubili téměř všechny glupani. Gen je jeden z posledních glupanů, který se snaží v upíří společnosti přežít. Musí dodržovat jistá pravidla, která ho zatím drží při životě. Jenže co osud nechtěl. Vladař oznámil, že chová pár posledních glupanů a vyhlásil na ně Hon. A jedním z lovců je i Gen a Záře, do které je potají zamilovaný. Bude schopen mezi upír přežít?

Na tuhle knížku byly moc velké pozitivní ohlasy. Dokonce jsem někde viděla upoutávku se srovnáním s Hunger Games. Nechci nikoho urazit, ale chvílemi mi to opravdu přišlo jako Hunger Games promíchané s upíry. Popravdě se mi to líbilo. Opravdu líbilo. Autor vymýšlí nové věci, které upíří nedělají. Například pití vody nebo pocení.

Gena jsem si oblíbila stejně jako styl psaní autora. Děj nepředvídatelný, ale přesto celkem logický a… zkrátka, na další stránce nevíte, co se stane, což je u mě velké plus. U knížky jsem se bavila. A o to jde.

Styl psaní:
Naprosto úžasný styl psaní. Aspoň tedy pro mě. Nikdy nevíte, co se stane, jak autor vykličkuje z problému. Dlouho jsem přemýšlela, koho mi tento styl připomíná a až si vzpomenu, tak vám to sem dopíšu.

Jediné, co bych vytkla: ke konci jsem se trošku zasekla a zdálo se mi, že se to vleče. Prostě jsem se nemohla dostat dál...

Hodnocení obálky:
Moc hezká, hodně inspirovaná originální. Ale na originální obálce se mi líbí, že všechny díly mají název obsahující 4 písmena a všechny díly mají celkem stejnou šablonu. J
.
Klady knížky:
+ nepředvídatelnost děje
+ čtivost
Zápory knížky:
- ne každému sednou hrdinovy myšlenky
- někdy se vleče děj


Reakce po dočtení knížky: Jedna z nejlepších upířin, co jsem kdy četla.


Shrnuto, podtrženo:
Hon je úžasná knížka s nepředvídatelným dějem, zajímavým příběhem a dobrým zpracováním. Stránky ubíhají hodně rychle, jste napnutí, jestli Gen zůstane naživu, nebo zda se prozradil a hrozí mu rychlá smrt. Opravdový Hon se odehrává až ke konci knihy, ale i tak se nemůžu dočkat dalšího dílu. Tahle knížka určitě stojí za přečtení! Vřele doporučuji! J


Hodnocení:
4,5/5

Zdroje:
weheartit.com
https://www.goodreads.com/book/photo/20927139-hon
https://www.goodreads.com/book/photo/14744448-la-caza
https://www.goodreads.com/book/photo/17673240-traqu
https://www.goodreads.com/book/photo/17247378-die-j-ger-der-nacht
https://www.goodreads.com/book/photo/12296595-the-hunt
https://www.goodreads.com/book/photo/18038759-the-hunt
https://www.goodreads.com/book/photo/17324747-the-hunt
https://www.goodreads.com/book/photo/16081148-la-caza
https://www.goodreads.com/book/photo/17663900
https://www.goodreads.com/book/photo/17726946
https://www.goodreads.com/book/photo/18591159-a-ca-ada
https://www.goodreads.com/book/photo/20705998-polowanie
http://2.bp.blogspot.com/-66O38C-NI28/UStvn9MjvcI/AAAAAAAAAGg/4yMI6PDyNFQ/s1600/HUPRTR+NTEYAP.jpg

http://media.us.macmillan.com/authors/186W/53657629.jpgv rámci projektu EXTRA týden

2 komentáře:

 1. Knihu znám, bohužel jsem ji nečetla.. Pěkná recenze :)

  OdpovědětVymazat
 2. Jsem na knížku zvědavá, ačkoli... jsem se ještě ani nedostala k jejímu koupení. Nevím... upíří tématika už není zrovna můj šálek kávy. Uvidím. :D
  Tak Řecká, Německá a Francouzská obálka je úžasná. :3
  Krásná recenze! :)

  OdpovědětVymazat

Budu ráda za každý váš komentář. :-)